Koko kansan rakastama Arja Koriseva on viihdyttänyt suomalaisia tanssilavoilla, konserttisaleissa, teatteriareenoilla ja televisiossa jo 30 vuotta. Nyt hän valloittaa estradin myös Saaren kartanon Joulumaan avajaiskonsertissa.
12.12.2019
Alkaa klo 18:00
Lipunmyynti on päättynyt
Tunnelmallisessa joulukonsertissa kuullaan rakastettuja, nostalgisia joululauluja sekä uudempia lauluja Arjan omasta tuotannosta. Arja Korisevaa säestää pianisti Minna Lintukangas. Kaksikko on konsertoinut yhdessä useiden vuosien ajan. Heiltä ilmestyi syyskuussa 2019 yhteinen, akustinen levy ”Majakanvartijat” .
Saaren Joulumaassa vietetään kansainvälistä joulua! Keudan Saaren kartanon Joulumaa -tapahtuma järjestetään 21. kerran Pohjois-Mäntsälässä. Joulumaa rakennetaan Saaren kartanon puutarhaan – kasvihuoneisiin rakentuu kirkko, joulutori sekä joulumetsä, jossa on eläimiä ja puuhaa lapsille. Puutarhamyymälä, kahvio ja ravintola palvelevat kaikkia vieraita niin läheltä kuin kaukaa koko Joulumaan ajan.
Keudan Saaren kartanon Joulumaa 12.–19.12.2019
Konserttipäivänä Joulumaa on avoinna klo 19.30 saakka.
Fantastico Production Oy on laajan palvelun tapahtuma- ja ohjelmatoimisto.
Tilaa uutiskirjeemme ja pysy perillä kuulumisistamme!
© 2021 Fantastico Production. Design by Comia Creative. Tietosuojaseloste